Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Întâlniri

+4
adytzu
Aer Curat
1QVIPER
c6t9
8 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3

Go down  Message [Page 3 of 3]

1Întâlniri - Page 3 Empty Întâlniri Sat Mar 12, 2011 3:01 am

c6t9

c6t9

First topic message reminder :

Tocmai ce am avut o întâlnire "întâmplătoare" cu tibitu.

A fost cam din scurt și nu am avut ce să mai anunț. Dar acum că este cald, ne putem vedea mai des. Problema e că eu nu sunt așa amator de local și stat jos. Stau jos destul.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

51Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Mar 26, 2011 3:38 am

ska



mai bine bagam ceva de haleala decat un "live feed" care oricum nu stiu ce e. lol!

52Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Mar 26, 2011 5:14 am

the1



esti in SKA land? Very Happy

in rest? ceva duminica?

53Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Mar 26, 2011 6:00 am

c6t9

c6t9

Unde sunt eu duminică cică ninge affraid

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

54Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Mar 26, 2011 8:08 am

ska

ska

atunci trebuie sa trec in seara asta la gume de iarna...

55Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Apr 09, 2011 9:52 am

Aer Curat

Aer Curat

Care vrea sa ne intalnim maine, in jurul orelor 12, in Mangalia sau Constanta ? Smile

56Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Apr 09, 2011 12:08 pm

c6t9

c6t9

Poate doar andrei. Vezi că plouă.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

57Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Apr 09, 2011 1:05 pm

Aer Curat

Aer Curat

Eu, oricum, sunt cu ceva treaba in zona; astfel putina ploaie nu mai conteaza.
Doar sa nu fie vreo furtuna de aia de zboara tonetele de pe trotuar. Wink

58Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sat Apr 09, 2011 1:11 pm

adytzu



Sa-mi zici si mie cum se mai ajunge in CT de cand au intrerupt traficul pe podul de la Cernavoda. Vreau sa merg la bulgari de Paste si ma gandeam sa ies pe la Vama Veche.

59Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 3:00 am

andrei0241

andrei0241

Se ajunge chiar mai repede Wink
Tocmai pentru ca au deviat traficul pe centura Cernavodei, cum TIR'urile, pentru a tranzita Cernavoda ar trebui sa plateasca, aleg alte rute si astfel se merge mai fluent.
Ca traseu, venind dinspre Bucuresti, dupa ce iesi de pe autostrada si treci de sensul ala giratoriu, nu mai faci dreapta (oricum e semn de Accesul interzis), ci o iei la stanga, spre Gara Cernavoda. Acolo faci dreapta pe pod spre oras si imediat dupa pod faci iarasi dreapta. Si aia e practic centura, pe care o tii pana se iese in drumul vechi

Daca te uiti pe Google Earth, se observa drumul obisnuit si asta ocolitor prin Cernavoda.

Oricum, nu cred ca ai cum sa te incurci, e simplu Wink

60Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 3:35 am

adytzu



andrei0241 wrote:Se ajunge chiar mai repede Wink
Tocmai pentru ca au deviat traficul pe centura Cernavodei, cum TIR'urile, pentru a tranzita Cernavoda ar trebui sa plateasca, aleg alte rute si astfel se merge mai fluent.
Ca traseu, venind dinspre Bucuresti, dupa ce iesi de pe autostrada si treci de sensul ala giratoriu, nu mai faci dreapta (oricum e semn de Accesul interzis), ci o iei la stanga, spre Gara Cernavoda. Acolo faci dreapta pe pod spre oras si imediat dupa pod faci iarasi dreapta. Si aia e practic centura, pe care o tii pana se iese in drumul vechi

Daca te uiti pe Google Earth, se observa drumul obisnuit si asta ocolitor prin Cernavoda.

Oricum, nu cred ca ai cum sa te incurci, e simplu Wink

Aici gresesti amarnic...eu ma incurc si cu 3 GPS-uri. Very Happy Very Happy Very Happy

61Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 4:27 am

andrei0241

andrei0241

Atunci: stanga, dreapta, dreapta si gata. Si la intoarcere, invers ... Very Happy

62Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 5:46 am

1QVIPER

1QVIPER

Adica: agnats, atpaerd, atpaerd is atag Very Happy

63Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 6:46 am

adytzu



Eu credeam ca ma deviaza pe drumul prin Topraisari, pe la mama dracului, care e cu vreo 60km mai lung, daca nu ma insel. Am fost o singura data pe acolo, drumul e bun si e superb, dar nu cand te grabesti. Te scoate la intrarea in Eforie Nord direct, ocolind Constanta, o mare engima pentru mine, dealtfel. De fiecare data cand am fost acolo, la plecare, am iesit de fiecare data pe alta parte. Ori am pierdut cel putin o ora sa gasesc iesirea spre A2 ori am nimerit pe drumul vechi, prin Kogalniceanu. Asa ca, nu te mira ca am groaza de a tranzita orasul.

64Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Apr 10, 2011 11:22 am

Aer Curat

Aer Curat

adytzu wrote:Sa-mi zici si mie cum se mai ajunge in CT de cand au intrerupt traficul pe podul de la Cernavoda. Vreau sa merg la bulgari de Paste si ma gandeam sa ies pe la Vama Veche.

Am raspuns aici. Smile



Cu Andrei nu m-am mai intalnit pt ca el era in Buc, iar eu in Mangalia. Very Happy

65Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Wed May 11, 2011 5:38 am

ska

ska

din 2 iunie - joi - dupamasa voi fi in bucuresti pana duminica.
pe seara se vehiculeaza dincolo o intalnire intr-un local cu multa mancare si carafe de vin. mie mi-ar conveni.
vineri dupmasa/seara deja incepe "programul" si cu greu voi mai fi disponibil. plus ca mai trebuie sa ma intalnesc cu suficient de multa lume peacolo si timpul e destul de limitat... Sad
sambata nunta, duminica pe la pranz/dupamasa retur. avand in vedere ca nu voi veni singur, si vor mai depinde si altii de mine la drumul de retur, duminica va fi mai complicat cu o intalnire.
mai ramane viabila ptr cei cu posibilitati temporale nelimitate o intalnire vineri dimineata/pranz maxim, la o cafea, sau la relu ( sa-l mai stresam un pic ) sau ceva de genul...

66Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Thu May 12, 2011 1:24 am

c6t9

c6t9

Știi ca noi ne vedem mai des la horadea sau bistrița Peace

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

67Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Thu May 12, 2011 9:38 am

ska

ska

o sa te caut. atata iti trebuie, sa nu te gasesc... [You must be registered and logged in to see this image.]

68Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Tue May 24, 2011 8:08 am

c6t9

c6t9

Idei de pus în practică la următoarea întâlnire.

Vin eu cu prima sugestie.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

69Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Jun 05, 2011 12:09 am

c6t9

c6t9

Aseară după un scurt tilifon de la ska, ne-am văzut. Îmi cer scuze că am întârziat puțin.

Cu ocazia asta am mai ieșit și eu în lumea bună sâmbătă seara să văd ce mai mișcă. Și mișcă nene ceva de speriat. Unde e criza? La cine e criza?

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

70Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Jun 05, 2011 4:58 am

1QVIPER

1QVIPER

La TV Wink

71Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Jun 05, 2011 6:02 am

c6t9

c6t9

Cred că ai dreptate.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

72Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Jun 05, 2011 6:22 am

1QVIPER

1QVIPER

De altfel toata "criza" a fost indusa prin mijloacele de comunicare in masa (presa scrisa, radio si TV). Normal ca cine trebuie, a castigat din asta. Si restul au devenit si mai dependenti de "cine trebuie"...

73Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Sun Jun 05, 2011 10:53 pm

ska

ska

c6t9 wrote:Aseară după un scurt tilifon de la ska, ne-am văzut. Îmi cer scuze că am întârziat puțin.
mie imi pare rau ca n-am avut mai mult timp... Sad
as fi vrut sa ma vad cu mai multi, dar lipsa timpului si programul aglomerat nu a facut posibil sa fie decat intalniri spontane.

poate miscam ceva pe sf verii...

74Întâlniri - Page 3 Empty Re: Întâlniri Mon Jun 06, 2011 12:56 am

c6t9

c6t9

Puțin și bun Very Happy

Oricum nu ai ce să faci aici Sad

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

Sponsored content



Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum