Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Știri din sport

+4
Monitor_R
oaspetele
1QVIPER
c6t9
8 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down  Message [Page 4 of 11]

1Știri din sport - Page 4 Empty Știri din sport Sun Mar 20, 2011 1:46 am

c6t9

c6t9

First topic message reminder :

Bute a mai făcut un KO. Destul de slăbuț Bute ăsta dacă judecăm după declarațiile familiei Simion, cei care l-au și împins forțat pe Bute să părăsească boxul românesc și să treacă la pro. Dacă mă gândesc mai bine, Simionii i-au vrut numai binele. Asta sau faptul că Bute îi rupea pe amândoi. Un mister care va dăinui.

"Bună dimineaţa români! Mulţumesc că aţi fost alături de mine şi că v-aţi trezit din nou aşa devreme ca să mă susţineţi! Vă iubesc şi vă mulţumesc! Sunt mulțumit de meciul pe care l-am făcut. A fost un meci greu pentru ca Magee și-a dorit foarte mult centura și a atacat mult", a declarat Bute după meciul câștigat prin KO cu Magee.
sursa

Nu sunt sigur că și merităm o astfel de onoare.

În altă ordine de idei și la rugby stăm binișor. De fapt nu chiar, fiind acum pe locul 3 în grupă, cu un meci mai puțin disputat. O victorie în fața Ucrainei ne-ar asigura poziția secundă.
Momentan Romania a marcat 9 eseuri cu Spania în meciul despre care probabil nu ați auzit nimic, de sâmbătă și a învins cu 64-8.
Acum toată lumea speră la o victorie pentru locul 2, ceea ce este foarte probabil.

În etapa 22 din campionatul national de fotbal, Oțelul Galați își menține poziția de lider printr-un sec 3-0 cu Universitatea Cluj.
Pe locul 2 se află Timișoara cu 2 puncte mai puțin, după ce a câștigat cu 2-0 în fața celor din Brănești.
Steaua-Vaslui 1-1 și bucureștenii se află abia pe locul 5 cu doar 36 de puncte.
Nici Rapid nu stă mai bine, după o înfrângere cu 3-2 în fața celor de la Gloria Bistrița, ocupând locul 6 cu 34 de puncte.

Azi Nadal (Spania și numărul 1 mondial) și Djokovici (Serbia și numărul 3 mondial) joacă finala de la Indian Wells. Meciul va putea fi urmărit și aici.

Alternativ pentru iubitorii motoarelor, azi sunt cele 2 curse din FIA WTCC pe Eurosport.



Last edited by c6t9 on Sun Mar 20, 2011 2:59 am; edited 1 time in total (Reason for editing : diverse litere)

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

76Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 19, 2011 11:47 am

c6t9



Mda, n-am prins știrea și la tv.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

77Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 19, 2011 11:53 am

Aer Curat

Aer Curat

Normal, daca nu-i despre vreun "fotbalist", sau vreun cancan cu vreo paparuda (indiferent de sex) ...........
Pacat ca inca nu se rasplatesc asa cum ar trebui/cum ar fi normal rezultatele; in timp ce circul de 2 lei (si la propriu si la figurat) atrage f multi bani.

79Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 26, 2011 2:51 am

1QVIPER

1QVIPER

Mda, si aveam invitatie...

80Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 26, 2011 5:49 am

Monitor_R

Monitor_R

Amy Winehouse a murit şi nu mai vine, Argentina ratează Copa America şi
nu mai vine nici ea. Vouă nu vi se pare că Romania aduce ghinion?
scratch

81Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 26, 2011 6:07 am

pejte



Aia era o betiva si o drogata. Un zero barat ca persoana. Era doar o chestiune de timp.

82Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 26, 2011 8:46 am

c6t9

c6t9

Bine că noi suntem mai buni.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

83Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Tue Jul 26, 2011 1:36 pm

pejte



Multi chiar suntem.

84Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Wed Jul 27, 2011 12:19 am

c6t9

c6t9

Spuse Sfântul Petru, pardon, Pejte.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

85Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Jul 31, 2011 8:07 am

c6t9

c6t9

Frumoasă cursa la F1, dar Lewis Hamilton a pierdut destul de aiurea.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

86Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Fri Aug 26, 2011 12:41 am

c6t9

c6t9

Fotbal. Niste animale in tribuna, niste agarici pe teren. Cica Steaua a facut un meci mare. Mie mi s-a parut penibil si tipic romanesc.

Sa dea dracii insa daca zile la rand a scapat vreun post de televiziune ceva despre Universiada din China, unde am avut 16 medalii si am fost pe locul 18 din 150, dar doar 65 s-au clasat cu medalii, deci mai corect vine 18 din 65. Oricum nu e rau deloc. A existat vreo emisiune pe tema asta? Le-a recunoscut cineva meritele? Si apoi ne miram de ce nu se ia BACu'. Da, iar ma plang, suntem o tara meschina.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

87Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Aug 28, 2011 10:59 am

c6t9

c6t9

LH si-a ratat sansa:

"After watching the replay, I realise it was my fault today 100%. I didn't give Kobayashi enough room though I thought (I) was past," he said on his Twitter account after he had left the circuit.

"Apologies to Kamui and to my team. The team deserves better from me."

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

88Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Thu Sep 08, 2011 2:07 am

c6t9

c6t9

Mă mir că nu a comentat nimeni ceva legat de gazonul de pe minunatul stadion National Arena.

Mai mult, cât de penibili sunt ăștia la TV. Deși ar fi totuși de apreciat pentru că au dat știrea. Când era vorba despre Oprișan, de la PSD, nu pomenea nici dracu că e de la PSD. Când era vorba despre oricine altcineva de la PDL, scris mare pe ecran PDL și repetau PDL de câteva ori, să știe lumea o treabă.

Horia Tecău văd că este un excelent jucător de dublu. Nu că ar fi ajuns la știrile din sport vreo 3 secunde pe tema asta.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

89Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sat Sep 10, 2011 12:38 pm

Aer Curat

Aer Curat

Daca si stadionul se va dovedi la fel de "bun calitativ" precum gazonul .........; la cat a costat toata distractia cu Arena Nationala oricine s-ar fi asteptat sa fie un gazon excelent, de f buna calitate.

90Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sat Sep 10, 2011 9:49 pm

1QVIPER

1QVIPER

Am scris dincolo despre stadion si gazon. Trecand peste asa-zisele chestii politice. Adevarul e ceva mai tehnic. Povestea cu gazonul e mai complexa. Nu tine de montaj. Am inteles ca e crescut in Italia de 2 ani pentru acest stadion. A fost adus, instalat ok. Dar stadionul are o hiba pe care a avut-o si cel din Frankfurt: intra foarte putin soare si nu s-a prins gazonul, radacinile au luat-o aiurea. In afara stadionului e o zona de 200mp cu acelasi tip de gazon, de backup. In caz de ceva se taie de acolo si se duce pe teren. Ei bine, ala e prins impecabil pentru ca are soare. Nemtii au pus lumini suplimentare (UV) cand au realizat tampenia facuta cu iluminarea naturala. Poate or pune si ai nostri.
Stadionul e superb din toate punctele de vedere Wink Daca se mai respectau niste chestii era si gazonul ok.

91Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 12:36 am

Aer Curat

Aer Curat

Ar fi bine sa fie totul ok, dar cand (dupa ce s-au considerat lucrarile gata) vine Fifa si spune ca mai trebuiesc cateva lucrari suplimentare (ex. mana curenta si balustrade) parca nu e chiar ok.
Tinand cont de pretul final, care nu este printre cele mai mici ...........

In plus, fostul stadion avea terenul de joc la limita superioara dpdv dimensiuni (era cel mai mare), avea si piste de atletism, etc., erau si multe alei pe langa el si nu avea locuri putine; acum nu mai exista pistele de atletism, spatiul din jurul stadionului s-a diminuat considerabil, iar locurile pe stadion nu am vazut sa creasca pe masura disparitiilor mai mentionate.

92Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 1:09 am

c6t9

c6t9

Deci să înțeleg că până la urmă este o eroare de proiectare. Asta că nu ajunge soarele e o justificare de 2 lei. S-a mutat cumva soarele în timp ce l-au construit?

Am o întrebare. Ce lucru bun s-a făcut în România în ultimii 20 de ani. Accept orice exemplu. Dar nu jumătăți de măsură. Ceva făcut bine de la început.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

93Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 1:16 am

oaspetele



Poi e greu de spus, ca prea putin stiu istoria unei 'intreprinderi' in toate aspectele ei.
Consider soseaua Bistrita-Cluj Napoca foarte buna. La fel, Bistrita-Vatra Dornei, cu specificatia ca au existat mici portiuni care au necesitat recarpire.
Exemple ar mai fi, dar presupun ca tu te referi la ceva cu anvergura, u o mica fabricuta sau o pensiune de 7 camere.

94Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 2:51 am

c6t9

c6t9

Da, o realizare cât de cât.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

95Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 5:46 am

1QVIPER

1QVIPER

Fabrica Nokia de la Cluj se pune? Very Happy

Este eroare de proiectare pentru ca pe sus intra prea putina lumina in timpul zilei, care se "plimba". Ca arhitectura arata criminal. Ca solutie pentru gazon, ciuciu.

96Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Sun Sep 11, 2011 5:59 am

c6t9

c6t9

Excelentă cursa de F1, m-a luat somnul când mai erau doar 10 ture. Mai rar se întâmplă asta.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

97Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Thu Sep 15, 2011 11:08 am

Aer Curat

Aer Curat

Un rezultat bun -> f bun scos de Vaslui la Roma, cu Lazio; 2-2
Dupa ce italienii au avut un penalty oarecum dubitabil si au jucat f bine in prima repriza; in repriza a 2-a Vaslui-ul a realizat ca nu are rost sa aibe o atitudine de miei dusi la taiere (tipic romanesc si pagubos) a egalat si apoi a condus cu 2-1, avand avantajul unui om in plus pe teren. Din pacate spre final lipsa de concentrare si de exp la acest nivel si-a spus cuvantul, au facut o greseala elementara si Lazio a egalat.
Oricum un rezultat bun, daca mai tinem cont de faptul ca Vaslui-ul a avut interdictie la transferuri si are f multi accidentati in lot (de ex. pe foaia de joc au fost trecuti si jucatori accidentati, doar pt a fi la nr), precum si de dif dintre echipe, putem spune ca e un rezultat f bun. Ramane regretul unei victorii care a fost in mana lor pt o parte din repriza a 2-a.

Si Rapidul a scos un rezultat cel putin bun, a batut in Israel cu 1-0, pe Hapoel.

Sper ca si Steaua sa scoata un rezultat bun asta seara cu Schalke, meci ce se joaca la Cluj.

98Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Thu Sep 15, 2011 11:40 am

c6t9

c6t9

Cred că de multe ori am avea mai multe șanse dacă am juca cu ideea de victorie. Dar în fine, problema nu este numai la fotbal, ci se manifestă cam peste tot.

La rugby de exemplu mai acum câteva zile conduceam și în ultimele 10 minute ne-au rupt ăia.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

99Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Thu Sep 15, 2011 1:00 pm

Aer Curat

Aer Curat

Pana la urma si Steaua a scos un rezultat bun, a facut egal cu Schalke, ceea ce este un rezultat pozitiv.
Una peste alta, seara de europa league a fost buna->f buna pt cele 3 echipe RO, in total 5 pct.

100Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Thu Sep 15, 2011 8:14 pm

1QVIPER

1QVIPER

Hai mai... Desi am zis ca nu ma mai intereseaza fotbalul, ca mi-e sila de golanii aia imbuibati de bani si atat, steluta a facut un meci de divizia B. La Vaslui si Rapid nu am vazut atata circ pe teren, tavaleli, milogeli, orice altceva decat fotbal. Tipic steaua lui becali. Fotbalul se castiga jucand, nu facand mascareli. Asta era meci care trebuia castigat.

101Știri din sport - Page 4 Empty Re: Știri din sport Fri Sep 16, 2011 12:38 am

Aer Curat

Aer Curat

La cum a jucat Steaua aseara (nu legau pasele, pasau complet aiurea, nu se pozitionau cum trebuie de la mijloc in sus, atac lipsa, etc.) si tinand cont de adversar (totusi nu a jucat cu fc scuipatii din deal), este un rezultat cel putin bun egalul.
Pt Vaslui am scris mai sus, in pofida situatie lor au facut un joc f bun, pacat ca au tratat romaneste golul egalizator al italienilor si au facut pasul inapoi.
La Rapid se observa o oarecare lipsa de omogenitate, dar si (caracteristic echipelor din RO) o anumita lipsa de determinare, ambitie si mentalitate profi; insa nici meciul lor nu a fost unul usor. Aseara au avut noroc si cu Dani Coman, care a prins o zi f buna, aparand niste goluri ca si facute.

Pt nivelul din RO si la ce se joaca (cu sau fara ghilimele, uneori) in liga1, evolutia de aseara in europa league a fost una cel putin buna.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 4 of 11]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum