Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Conexiune mobila la internet

5 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Conexiune mobila la internet Empty Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 8:19 am

Aer Curat

Aer Curat

Este posibil sa fiu nevoit sa aleg o conexiune mobila pt internet; incerc sa vad daca se va putea rezolva si fara asa ceva (nu tin si nici nu vreau asa ceva acum).
Nu prea cunosc mai nimic despre ofertele disponibile, avantaje si mai ales dezavantaje, etc.
Orice info, sfat si parere sunt mai mult decat bine venite.
In special Vodafone cum se prezinta pe acest segment.

2Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 8:34 am

Monitor_R

Monitor_R

Sa faci ce si mai ales unde?
Depinde de raspunsul pe care il dai ca sa poti alege corect... Rolling Eyes

3Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 8:49 am

Aer Curat

Aer Curat

No, daca va fi musai mobila iti dai seama ca nu va fi intr-o locatie fixa/stabila.
Adica nu vreau o conexiune mobila pe care sa o folosesc intr-o locatie unde nu ar fi posibilitatea optarii pt o conexiune "clasica".
De folosit va fi folosita la cele uzuale si nu va fi vorba neaparat de descarcat de pe torente diverse chestiuni.

Smile

4Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 9:48 am

1QVIPER

1QVIPER

Cat am avut Voda am fost multumit de viteza si de conexiune. Nu mai am, am RDS, care merge si el bine daca are semnal Very Happy

5Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 9:51 am

ska

ska

eu am avut vomafone. nu prea le rupea, dar ptr un mail si un forum mergea... nimic mai mult.
orange... nici el nu-i ficat de gasca. dar parca se misca o idee mai bine ca vdf.
rds-ul m-a surpins placut. si moca, si si merge... m-am uitat si la filme online de vreo 2 ori. il recomand.

ok, unde nu-i semnal bun, nici unul nu straluceste Smile

6Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 9:52 am

c6t9

c6t9

La RDS nu cred că mai ține de semnal, ci de faptul că nu mai prinzi conexiune. Cred că sunt deja prea mulți utilizatori. Până de curând mergea extrem de bine.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

7Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 10:23 am

ska

ska

eu l-am folosit fara nici o pb in ultima perioada.

8Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Tue Apr 12, 2011 10:37 am

c6t9

c6t9

Deci la tine e toată banda mea So sad

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

9Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Thu Jul 14, 2011 4:36 am

Aer Curat

Aer Curat

Cosmote provoacă un cutremur pe piaţa de net mobil: abonament cu 150 GB de date incluşi la 30 de euro, TVA inclus
Compania controlată de OTE (Grecia) şi Deutsche Telekom
(Germania) a lansat primul abonament la net mobil
de pe piaţă care include trafic în limita a 150 GB
de date la un tarif de 30 de euro, TVA inclus. Cele mai scumpe
abonamente ale rivalilor de la Orange şi Vodafone, de 35 de euro,
respectiv 19 euro, includ 15 GB de date, respectiv 18 GB de date
după care viteza scade la 128 kbps. Până acum niciun operator de pe
piaţă nu a lansat pachete cu un asemenea volum de date
inclus
. Chiar şi imprevizibilul RCS&RDS are o limită
de 5 GB de date transferaţi pentru abonamentul la internet
mobil
, după care viteza scade. Viteza serviciilor de
internet mobil 3G Cosmote este de până la 21,6 Mbps.

Very Happy

10Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Thu Jul 14, 2011 4:52 am

c6t9

c6t9

Să sperăm că nu se va prăbuși.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

11Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Thu Jul 14, 2011 12:35 pm

Aer Curat

Aer Curat

Cert este ca trebuie sa recunoastem meritul major al lui Cosmote pt ca acum avem abonamente la preturi rezonabile cu multe minute incluse.
Daca nu involburau ei piata, nesimtitii ailalti 2 ar fi devenit si mai nesimtiti.
Sper sa se intample cel putin la fel si in ceea ce priveste conexiunea mobila la net; ca am avut vreo 2 discutii cu cei de la Vodafone (si nefiind chiar Gigi de pe strada) si cat emfaza pe capul lor ca se straduie, ca vezi Doamne cat de mult investesc ei si cata grija au fata de client. Si toate astea pt un abo cu 2 sau 4 gb inclusi si dupa aia ......oha, cred ca si porumbelul ajunge mai repede.

12Conexiune mobila la internet Empty Re: Conexiune mobila la internet Thu Jul 14, 2011 12:48 pm

c6t9

c6t9

Păi nu știu cât dracu e, 16KBps cred.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum