Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Politicienii lor

5 posters

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down  Message [Page 6 of 6]

1Politicienii lor - Page 6 Empty Politicienii lor Mon Mar 21, 2011 9:49 am

c6t9

c6t9

First topic message reminder :

Azi citeam că în Rusia mai mulți oficiali au fost testați cu detectorul de minciuni și cei care nu au trecut testul, au fost demiși.

Mă întreb la noi cum ar decurge o asemenea inițiativă.

Apoi dintre cei 3 parlamentari europeni implicați în scandalul cu amendamentele, numai românul a refuzat să demisioneze și să plece acasă.

Adrian Severin a declarat inițial că banii primiți nu erau din fonduri publice (nu văd legătura) și apoi că banii au fost pentru consultanță, totul fiind o înscenare. Rușine Dinu Patriciu!

affraid

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

126Politicienii lor - Page 6 Empty Re: Politicienii lor Sat Jan 19, 2013 7:35 am

c6t9



Posibil să nu se poată în România niciodată.

https://www.facebook.com/pages/Text-sunet-și-imagine/151603018234

127Politicienii lor - Page 6 Empty Re: Politicienii lor Sat Jan 19, 2013 7:41 am

oaspetele



Se prea poate.
Riscul major al unui sistem pur privat e disparitia unor specializari neprofitabile.

O nastere, care cel putin in prima instanta nu are nimic patologic, va genera mereu superprofit, mai ales daca iti iei pachetul VIP de 12500 (sau ceva de genul).
Cand intervine partea de patologic, zambetele se cam opresc aici si are loc transferul la stat.


















128Politicienii lor - Page 6 Empty Re: Politicienii lor Sat Jan 19, 2013 2:45 pm

Aer Curat

Aer Curat

Aia nu mai e medicina, e doar jecmaneala crunta, dublata de faptul ca pacientul este manipulat, escrocat, etc. folosindu-se de starea de sanatate a pacientului, intr-o maniera cel putin dubitabila.
De aici, si nu numai, ar aparea si caracterul penal (tinand cont de legi, constitutie, prevederile scrise si nescrise ale actului medical) al faptelor multora din sistem. Dar cine sa mai vada padurea din cauza copacilor, sau corb la corb ... .
Oricum sunt atat de multe increngaturi si interese, iar cetateanul/pacientul este cam pe ultimul loc in preocupare astora (daca este si acolo) incat ....

Populatia trebuie sa realizeze ca nimic nu se va transforma in bine, asa cum trebuie si sa fie toate aranjate cat se poate mai bine din toate pct de vedere posibile azi, cu actualele lichele care alcatuiesc clasa politica si/sau lucreaza in sistemul de stat (cu rol decizional, de evaluare, initiere, corectare, etc.).

Sponsored content



Back to top  Message [Page 6 of 6]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum